Substancje mitochondrialne i witamina C

Medycyna mitochondrialna to nowy, ale niezwykle intensywnie rozwijany dział medycyny. Z medycyną mitochondrialną związane są ogromne nadzieje. Swoje zainteresowania skierowała ona na mitochondria. Wykazała, ze od ich kondycji zależy nasze zdrowie. Wskazała jednocześnie substancje mitochondrialne, które sprawiają, że mitochondria otrzymują wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jedną z nich jest witamina C.

Jakie są jeszcze inne substancje mitochondrialne?

Na kondycję mitochondriów pozytywnie wpływa szereg witamin, minerałów i innych substancji. Substancje mitochondrialne to witamina B3, witamina D3, witamina B12, witamina K2, glutation, koenzym Q10, l karnityna, kwas alfa liponowy, mangan, selen, chrom. Są one dostępne w postaci gotowych preparatów charakteryzujących się najwyższą jakością i bardzo dobrą przyswajalnością. Zalicza się do nich witamina B complex, mangan suplement, witamina K2 Mk7, chrom w tabletkach.

Jaką rolę pełni witamina C?

Witamina C należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie. Trudno ją przedawkować, jej niedobory zdarzają się w sezonie zimowym, gdy dostęp do świeżych warzyw i owoców jest ograniczony. Witamina C dba o naszą odporność. Zwalcza wolne rodniki i sprawia, że wolniej się starzejmy. Chroni nas także przed niedokrwistością.

Substancje mitochondrialne dostarczają niezbędnych składników mitochondriom, dzięki czemu mogą one efektywnie produkować energię, bez której żadna komórka naszego ciała nie może żyć. Substancje mitochondrialne pomogą nam zachować dobrą formę na lata.